Sports Siguldā pērnajā nedēļas nogalē

Pagājušajā nedēļas nogalē Siguldā notika divas lielas sporta sacensības – “Asics” Siguldas kalnu maratons 70 km distancē un 5. Siguldas novada atklātais čempionāts ātrajā šahā.
Paskatījos, ka kalnu maratona uzvarētāja Anda Rumbenieka laiks distancē 6 stundas un 35 minūtes ir ļoti tuvs tam laikam, ko 11 spēļu kārtās varēja patērēt 5. Siguldas čempionāta uzvarētājs Ņikita Meškovs. Un nezinu, kurš varētu būt tas soģis, kurš pateiks, vai vieglāk ir noskriet pa pauguriem 70 kilometrus, vai izcīnīt 9,5 punktus ikgadējā Siguldas šaha turnīrā.

Siguldas šaha čempionāts šogad bija pulcējis rekordlielu dalībnieku skaitu – 136 dalībniekus no 7 valstīm. Atzinums- ja negrib, lai jālauza galva, kur ņemt tik daudz galdu, krēslu, pulksteņu un figūru, tad labāk netulkot nolikumu svešvalodās un nesūtīt tos kaimiņvalstu šaha portāliem.

Sacensību pirmās dienas rītā, saņemot zvanu no čerkstošas balss īpašnieka, kurš stādījās priekšā kā Arturs Neikšāns, kļuva skaidrs, ka Siguldai būs jauns šaha čempions, jo pērnā gada uzvarētāju bija nogāzis vīruss, bet iepriekšējo gadu čempioni Aleksejs Širovs un Igors Kovaļenko jau iepriekš ar nožēlu bija paziņojuši, ka oktobra sākumā ir spiesti spēlēt Menā un Norvēģijā.

Ja nemin iepriekš minēto vīru iztrūkumu, tad Latvijas šaha labākie pārstāvji un pārstāves bija ieradušies Siguldā. Īpašs prieks bija sastapt lielāko daļu no mūsu olimpiskās dāmu izlases – Danu Reiznieci-Ozolu, Lauru Roguli un Ilzi Bērziņu.

Cīņas ritēja spraigi, neviens no dalībniekiem nefinišēja bez vismaz viena zaudējuma. Pēc sestdienas zaudējuma Kasparam Rammam spēkus spēja savākt Ņikita Meškovs, otrajā dienā uzvarot pirmās piecas partijas, un pēdējā kārtā jau fiksējot gala rezultātu ar neizšķirtu. Ņikitam nedalīta pirmā vieta, 9,5 punkti un 19 punktu ātrā reitinga pieaugums. Negaidīti, vismaz man, otro vietu izcīnīja FIDE meistars no Veļikije Lukiem Valentīns Vlasovs (13. starta reitings) – 9 punkti un 50 reitingpunktu pieaugums. Trešajā vietā ar iegūtiem 8,5 punktiem ierindojās Toms Kantāns.

Turnīrā šogad bija jaunievedums – pirmo 6 galdu tiešraide portālā www.chessbomb.com . Tas ļaus nākotnē ne tikai pārlapot turnīra rezultātu tabulas, bet arī ieskatīties pašā partiju norisē.

Un pēdējais, kas laikam jāmin Siguldas turnīra sakarā – dažādas balvas ieguva 46 no 136 sacensību dalībniekiem. Apbalvoti tika gan pirmo 10 vietu ieguvēji, gan 21 reitingbalvas saņēmējs, gan labākie seniori, siguldieši un citu kategoriju uzvarētāji. Un tie, ka spēlēja turnīrā, zina, ka bez lielāka vai mazāka suvenīra laikam nepalika gandrīz neviens.
Paldies par darbu tiesnešu brigādei – Albertam Cimiņam un Aivaram Laizānam.
Gaidīsim visus atkal Siguldā 2017. gada 7. un 8. oktobrī.

_img_7654_zales_kopskats_fin

_img_7677uzvaretaji2

_img_7688_ozolu_paris

_img_7692_siguldas_labakie

Visvaldis Gercāns,
5. Siguldas novada atklātā ātrā šaha čempionāta 47. vietas ieguvējs.

Foto - Ivars Raudziņš

No Comments Yet.

Leave a comment

Kaļķu ielā 1 – 417, Rīga, LV1050