Šodien sākas lielākais interneta komandu turnīrs šaha vēsturē!

Varbūt izklausās mazliet pompozi, bet tā arī ir - šodien pulksten 18:45 pasaules lielākajā šaha portālā Chess.com sākas viens no pēdējo laiku visambiciozākajiem projektiem - Pro Chess League. Sekot līdzi turnīra tiešraidēm var ChessTV interneta kanālā.

Līgas mērķis ir padarīt šaha spēlēšanu internetā krietni pievilcīgāku visiem pasaules vadošajiem šahistiem, kā arī dot iespēju amatieriem ar viņiem sacensties aci pret aci.

Turnīrā piedalās 48 komandas, tostarp arī no Latvijas. Tās idejas tēvs biju es, sapulcinot komandā "Riga Magicians" lielu daļu Latvijas izlases, kā arī citus labus šahistus un vienkārši draugus. Komandas nosaukums tiek veltīts mūsu vienīgajam Pasaules čempionam no Rīgas - Mihailam Tālam. Redzot, ka man nepietiek laika komandai, tās vadības grožus ir pārņēmis Ritvars Reimanis, kurš dara lielisku darbu! Izlasiet mazas intervijas ar katru no komandas dalībniekiem!

1. Igors Kovaļenko
2. Arturs Neikšāns
3. Toms Kantāns
4. Ņikita Meškovs
5. Artūrs Bernotas
6. Sergejs Kļimakovs
7. Ritvars Reimanis
8. Vadims Daškēvičs
9. Vitālijs Samoļins
10. Anna Kantāne

Lielais kumoss, kas visus vilina, protams, ir 1.vietas balva uzvarētāju komandai - 20000 USD, taču galvenokārt sapulcējāmies tāpēc, lai vienkārši labi pavadītu laiku. Es varbūt neieslīgšu sīkās detaļās, tāpēc zemāk īsumā pāris fakti, kas ir jāzina:

1. Turnīra balvu fonds
50000 USD, ar 20000 lielu balvu 1.vietai, 10000 otrajai, tālāk ir mazāk, kā arī ir vairākas specbalvas.

2. Turnīra lielākās zvaigznes
Magnuss Karlsens, Fabiano Karuana, Hikaru Nakamura, Maksims Vašjē - Lagrāvs u.c.

3. Turnīra formāts un laika kontrole
7 kārtas atlases turnīrā, uzvarētāji kvalificējas uz play-off. Šodien, 11.janvārī pulksten 18:45 ir pirmā kārta, kurā mūsu komanda "Riga Magicians" jeb Rīgas burvji tiekas ar "Norway Gnomes", kuras līderis ir neviens cits kā pats Magnuss Karlsens. Tiesa gan, šodien viņš nespēlēs. Nākamā kārta - 18.janvārī. Laika kontrole: 15 minūtes +2 sekundes par katru izdarīto gājienu, vienā mačā piedalās 4 komandas dalībnieki, kuri izspēlē vienu partiju ar katru no pretinieka komandas 4 spēlētājiem. Pilno oficiālo noteikumu sarakstu var izlasīt šeit.

4. Turnīra dalībnieki un komandas
Ar pilnu sarakstu var iepazīties šeit - noteikti, ka atpazīsiet daudzus uzvārdus!

5. Ierobežojumi vienā mačā
Lai nenokomplektētu pārlieku spēcīgas komandas, ir ieviests īpašs punkts - viena mača laikā komandas dalībnieku vidējais reitings nedrīkst pārsniegt 2500 atzīmi! Šeit gan ir pāris izņēmumi - virs 2700 spēlētāji tiek noapaļoti uz leju līdz 2700 (piemēram, Karlsens, Karuana), kamēr mačā spēlējošas sievietes ļauj pacelt vidējo reitingu par 5 punktiem.

Īsumā tas arī ir viss - šodien, 18:45 līdzjutēji tiek gaidīti Chess.com un sekot līdzi Riga Magicians! 1.mačā par mūsu komandu sacentīsies Igors Kovaļenko (kurš šobrīd atrodas Ukrainā), Arturs Neikšāns (tepat Rīgā), Toms Kantāns (Polijas pilsētā Vroclavā) un Ritvars Reimanis (Dānija!).

Noderīgas saites:
Chess.com TV maču tiešraides
Kopvērtējuma tabula
Maču kalendārs
Krāpnieku ķeršanas metodes

No Comments Yet.

Leave a comment

Kaļķu ielā 1 – 417, Rīga, LV1050