Sigulda aicina atkal

Aicinu visus šaha spēles pratējus šī gada 1. un 2. oktobri rezervēt Siguldas apmeklējumam. Siguldas novada atklātajam ātrā šaha čempionātam šogad ir 5 gadu jubileja un, atskatoties uz iepriekšējiem gadiem, man ir gandarījums, ka turnīrs ir iekarojis savu stabilu vietu Baltijas reģiona šaha norišu kalendārā.

Līdzšinējos čempionātos divas reizes ir uzvarējis Aleksejs Širovs un pa vienai reizei Igors Kovaļenko un Arturs Neikšāns. Spēcīgu šahistu dalība ir veicinājusi plašu šaha amatieru interesi par turnīru – iepriekšējos četros gados Siguldā ir spēlējuši 10 valstu pārstāvji.
Siguldas turnīram ir kāda būtiska atšķirība no citām Latvijā tradicionāli organizētām sacensībām, un tā ir iespēja par balvām cīnīties lielam spēlētāju skaitam. Sadalot visu dalībnieku starta sarakstu atbilstoši reitingam 12 šahistu grupās, turnīra noslēgumā katras grupas divi labākie šahisti iegūs reitingbalvas. Šo principu savulaik atradu Zviedrijas atklāto šaha turnīru nolikumos un, manuprāt, tas varētu būt viens no iemesliem, kādēļ Siguldas turnīrs parasti ir tik plaši apmeklēts.

Uzrakstīju šīs rindas un aizdomājos – galu galā būtu interesanti uzzināt, kas ir galvenais iemesls, kādēļ šahisti brauc un spēlē mūsu novada čempionātā – vai tā ir iespēja skatīt slaveno Siguldas zelta rudeni, vai cīnīties un iegūt kādu no balvām? Varbūt tā ir vēlēšanās skatīt vaigā dzīvu lielmeistaru un pat nospēlēt ar to kādu partiju, vai cerības laimēt kādu no Jāņa sētas kartēm tradicionālajā svētdienas rīta izlozē? Vai tomēr tā ir iespēja satikt tuvus un tālus paziņas, vai arī aizbraukt no mājām vismaz uz vienu nakti? Iemeslu doties uz Siguldu droši vien ir tik daudz, cik šahistu, bet mūs visus vieno šaha spēle – mēs esam viena saime, “Gens una sumus”.

Uz tikšanos Siguldā!

Visvaldis Gercāns,
turnīra organizētājs.

Nolikums latviešu valodā

Nolikums krievu valodā / RUS

Nolikums angļu valodā / ENG

1 Response

  1. WIM Natālija Poļakova no Pleskavas, nupat piesakot audzēkņus Siguldas turnīram, e-pastā raksta: “Sigulda – krasivyi gorod. I silnyi turnir.”

Leave a comment

Kaļķu ielā 1 – 417, Rīga, LV1050